ANATOLSKÝ PASTEVECKÝ PES

ANATOLIAN SHEPHERD DOG

KANGAL, Coban Köpegi

Jsme rodina, která miluje plemeno anatolský pastevecký pes, nejen pro jejich krásný vzhled, ale hlavně díky jeho skvělým vlastnostem. Jeho loajalita, moudrost, láska, jeho věrnost svým pánům, jeho schopnost analyzovat všechny situace, stejně jako přizpůsobit se jakémukoli klimatickému prostředí z něj dělá výjimečného psa. V Turecku je kangal součástí tureckého národního bohatství a je označován jako turecký "poklad". Více v sekci O plemeni

NABÍZÍME KE KRYTÍ NAŠEHO PSA ARTIKA Z DUBSKÉ HAJNICE!!!!!!!!!!!!!!

Krmivo

11. dubna 2012 v 14:26 |  Krmení

Jak rozpoznat kvalitní krmivo - granule pro psy


Na toto téma bylo napsáno nejedno pojednání. Trh s krmivy pro psy je pro běžného smrtelníka velkou neznámou. Proto, abychom se v něm zorientovali, potřebujeme znalosti z krmivářství, zdravovědy, chemie, ale nepochybně i chovatelské zkušenosti, cit a pozorovací schopnosti.

Pokud se omezíme na trh v České republice, je zde chována jak řada plemen uznávaných FCI, plemen národních, ale i nepřeberná řada různých kříženců všech váhových kategorií a velikostí. Každé plemeno nějak historicky vznikalo (v určité době a na určitém území) a z toho také vyplývají i různé potravinové nároky.
Z mých zkušeností vím, že např. japonským plemenům nevyhovují krmiva s obsahem mléka, velkým plemenům není vhodné podávat krmiva s vysokým obsahem proteinů a tuků. Psům kteří nejsou v zátěži není vhodné podávat vysoko-proteinová krmiva, krmiva kategorie Performance. Kromě nežádoucího zatěžování trávicího systému psa může dojít u fen ke spouštění nežádoucích laktací atd.
Jak se ale k této problematice postavit, když ze všech plemen psů zná chovatel mnohdy jenom to svoje plemeno? Podle zákona o krmivech musí být každé krmivo deklarováno. Tuto deklaraci obvykle najdeme na zadní straně obalu. Tam najdeme důležité údaje o tom, kolik krmivo obsahuje procent bílkovin (N-látky), tuků, vlákniny, popelovin či vlhkosti. Najdeme tam i obsah vitamínů.
Netvrdím, že to nejsou údaje důležité, ale tyto jakostní znaky Vám nedají skutečný obraz o kvalitě daného krmiva. Daleko důležitější údaje najdete v kolonce složení. Mnohdy to bývá opravdu zajímavé čtení.
Byli byste ochotní zaplatit za 15 kg balení krmiva v pěkném obalu s deklarací složení: výrobky živočišného původu, obiloviny, cukry a tuky, 1500 Kč? Já tedy rozhodně ne.
Pokud chcete dát svému psovi to nejlepší, ale nemáte jistotu, zda-li je Vaše volba správná, postupujte takto:
Chce-li se krmivo tvářit jako superprémiové, nemělo by být na prvním místě uvedeno obilí (snad s výjimkou krmiva light, senior).
To znamená, že na prvním místě bychom měli nalézt deklaraci typu kuřecí moučka, rybí moučka, jehněčí moučka. V žádném případě bychom tam neměli nalézt: vedlejší produkty živočišného původu, masové deriváty a podobně. Krmiva s takovýmto složením bych řadil v lepším případě mezi prémiová. Samozřejmě by této nižší kvalitě měla odpovídat i výrazně nižší cena.
Podezřelým může být i označení, ze kterého nabudete dojmu, že v každé granuli je skryto nejméně celé kuře. Tyto české překlady bývají většinou básnickým překladem označení uvedeného v angličtině.
Suroviny na etiketě by měly být řazeny za sebou v sestupném pořadí. To znamená, že na prvním místě je surovina, které je v krmivu obsaženo nejvíce, na druhém místě ta surovina, které je druhé nejvíce atd. Na druhém či dalším místě se mohou objevit obiloviny. I ty by měly být jednoznačně deklarovány. Pro lepší názornost uvedu některé, např. pšenice, rýže, kukuřice, ječmen, oves atd. Za zamlženou deklaraci je možno považovat označení: vedlejší produkty rostlinného původu, obiloviny, rostlinné deriváty apod. Argumentace, že výrobce neuvádí konkrétní složení, protože je to výrobní tajemství, zde neobstojí. Označení obiloviny vlastně výrobci může umožnit i to, že se ve výrobě použijí jakékoliv obiloviny, v řadě případů ty nejlevnější, které se na trhu dostanou sehnat.
Zákazník si tak vlastně pokaždé může koupit jiné krmivo. To nebezpečí tady bezesporu je. Mezi rostlinnými produkty se v krmivech často objevuje pojem sója, sójové boby či sójový olej. Tato surovina se v krmivu chová velice zajímavým způsobem. Ovlivní nám v deklaraci krmiva dvě položky a to bílkoviny (N-látky), jejichž obsah přidáním sóji prudce vzrůstá, ale také tuky. Za přispění sóji jako vstupní suroviny lze s menšími náklady vyrobit krmivo, které obsahuje vysoké množství proteinů (30% i více). Tyto proteiny jsou pro psa v méně stravitelné podobě. Druhým zázračným úkazem, který sója dokáže, je to, že se nám v krmivu zvedne i množství tuků.
Jelikož pes není vegetarián, ale masožravec, není zajisté žádným tajemstvím, že živočišné tuky jsou pro psa daleko prospěšnější a užitečnější než-li tuky rostlinné. I tento argument jednoznačně podporuje to, co jsem konstatoval již úvodem. Není totiž důležité množství proteinů a tuků, ale kvalita vstupních surovin.
Budete-li u výběru krmení postupovat výše uvedeným způsobem, řada krmiv tímto sítem neprojede a o to jednodušší pak budete mít výběr.
Trošičku složitější už bude zorientovat se např. v oblasti zchutňovadel s příchutí kuřete apod. Je to stejné, jako když místo rumu budete pít rumovou esenci. Zchutňovadla se běžně přidávají i do krmiv pro dobytek. Jako zchuťňovadlo může být použita i krmná sůl. Kvalitní krmivo by proto mělo obsahovat co nejnižší procento soli.
Jednotlivá krmiva nebo alespoň ta, která se tváří jako kvalitní, neopomínají uvádět, že obsahují vyvážené množství nenasycených mastných kyselin Omega 3 a Omega 6. V drtivé většině je zdrojem Omega 3 kyselin lněné semínko.
Myslíte, že je to ta nejlepší varianta? Daleko optimálnějším a pro psa využitelnějším zdrojem Omega 3 je rybí moučka. Co myslíte, co více ovlivní výrobní cenu krmiva, lněné semínko nebo rybí moučka? Množství mastných kyselin Omega 3, jejichž zdrojem je ryba nebo lněné semínko, může být srovnatelné, prospěšnost pro zdraví psa však různá. Při logické úvaze si na to zajisté odpovíte sami.
Problémem, se kterým si laik už tak snadno neporadí, jsou alergeny. Některá krmiva jich obsahují více, některá méně. Z těch, které se v krmivech vyskytují, bych alespoň některé vyjmenoval. Patří mezi ně sója, chemické konzervanty, vajíčka, mléko, pšeničný lepek, potravinářské barviva atd. Pro zdravého psa to nemusí být nepřekonatelný problém. Pro citlivé psy mnohdy stačí i velice malé koncentrace a může vzniknout velký problém. Nejlepší způsob, jak se alergiím vyhnout, je zvolit krmivo, které obsahuje alergenů co nejméně. Problém sóji a jejich produktů jsme už nastínili. Chemické konzervanty by se samozřejmě v superprémiových krmivech neměly používat, takový je celosvětový trend. U krmiv prémiové řady či nižších řad se s nimi samozřejmě setkáme. Způsob konzervace totiž zásadně ovlivňuje výrobní náklady. Vajíčko je ideálním zdrojem bílkoviny, na druhé straně je to však nepochybně jeden ze zdrojů případných alergií. V tomto směru se mohou názory různit, zda vajíčko ano či ne. Nejste-li si však jistí, jakou alergií váš pes trpí, pak se krmivu s obsahem vaječné bílkoviny raději vyhněte. U zdravého psa samozřejmě není žádný problém.
Je nezpochybnitelné, že část psí populace může trpět alergiemi na pšeničný lepek. Dobře, pšenice se dá nahradit např. kukuřicí. To není problém. Problém je malinko jinde. A to ve stravitelnosti různých druhů obilovin, které pak zpětně ovlivňují celkovou stravitelnost krmiva. Pro lepší názornost uvádím: stravitelnost rýže je 72 %, kukuřičný lepek 68 %, pšenice 60 %, kukuřice 54 %.
Zamyslíte-li se zase nad údaji stravitelnosti některých obilovin, je zřejmé, že čím více obilovin krmivo obsahuje, tím je stravitelnost krmiva nižší. V tomto směru matematika funguje.
Potravinářská barviva se mohou vyskytovat i v krmivech, která zrovna nehýří všemi barvami (zelená, hnědá, modrá, žlutá, červená). V rámci filosofie některých firem je to, že používají barviva pro sjednocení barvy všech granulí. U krmiv, která jsou vyráběna na čistě přírodní bázi, můžete nalézt granule, jejichž barvy se mohou lišit. Barva těchto granulí je totiž ovlivněna druhem použitých vstupních surovin. U amerických a kanadských granulí se často jako zdroj vlákniny používá červená řepa. Řepa vypěstovaná v Sasketchewanu vám bude barvit granule jinak než řepa vypěstovaná v Kalifornii. Je to podobné, jako když budete pěstovat jednu odrůdu vína v různých lokalitách. Výsledná sklizeň bude mít malinko jiné specifické vlastnosti.
V poslední době se často setkáváme s dotazem týkajícím se obsahu betakaroténu. Zde zase můžeme všeobecně říci, že stejná rostlina pěstovaná na různých místech může mít různý obsah betakaroténu. Čím horší a náročnější jsou podmínky pro její růst, tím bude obsah betakaroténu v rostlině vyšší. Pokud bychom tento problém nerozpitvávali zbytečně zeširoka, tak se dá říci, že čím více krmivo obsahuje rostlinných složek, tím větší je jeho obsah betakaroténu. Dá se předpokládat, že z pohledu na menší množství obsahu betakaroténu v krmivu bude výhodnější používat krmiva, u nichž tvoří rostlinnou složku bramborové úsušky či rýže. Větší obsah betakaroténu najdete zajisté v pšenici. V případě kukuřice víte, že zrno má samo o sobě krásnou nažloutlou barvu. Přítomnost betakaroténu by se dala dokázat pokusy.
Jen stěží se dá uvěřit někomu, kdo tvrdí, že jeho krmivo betakarotén neobsahuje. Berte to jako nesporný fakt. Budete-li krmit granulemi, po kterých srst Vašeho psa zčervená, budete se muset poohlédnout po jiné variantě. V případě správné volby červená barva srsti zmizí.
Chce-li výrobce prorazit na trhu, snaží se od ostatních nějak odlišit. Proto se setkáváme i s tím, že ten či onen výrobce tvrdí, že ta či ona surovina dává jeho značce výjimečné vlastnosti. To samozřejmě nevylučuji, vždy se ale na věc musíme dívat komplexně. Takže např. výrobce uvede, že jeho značka obsahuje L-carnitin. Na tom by nebylo nic špatného. Jenže pokud ve složení krmiva najdete deklaraci typu: vedlejší produkty živočišného původu, rostlinné tuky apod., má to pak význam? Většinou jen ten reklamní. Celkovou hodnotu krmení to mnoho nevylepší.
Při výběru krmiva byste se měli rozhodovat podle výše uvedených kritérií. Musíte počítat, že cena kvalitního krmiva bude vyšší, ale nemusí být přemrštěná. Cenu samozřejmě ovlivňuje kromě kvality výrobku i reklama. Je jasné, že i tu musí vždy někdo zaplatit. No asi to zřejmě nebude nikdo jiný než zákazník. Takže i zde funguje určitá úměra ve vztahu kvalita a cena. Drahé totiž může být i méně kvalitní krmivo s velkou a bombastickou reklamou.
Každý kdo si pořídí psa, by si měl uvědomit, že pořizovací cena je ten nejmenší náklad, který se psem má. Nemám-li na to, abych mohl opravdu slušně nakrmit velkého psa, tak si raději pořídím středního nebo malého. Mám-li doma psů hodně, pak bych měl zvážit co je lepší, jestli krmit hodně psů špatně nebo raději menší množství psů či jen jednoho dobře.

Přeji šťastnou ruku ve výběru.

Jak vybrat kvalitní krmivo - granule pro štěňata malých, středních a velkých plemen psů


Za dobu mé chovatelské praxe, ale zejména v období posledních dvanácti let, kdy se intenzivně zabývám výživou psů, se velice často setkávám s dotazy na toto téma. Není se co divit. Každý nový šťastný majitel štěněte mu přece chce dát jen to nejlepší. To je naprosto v pořádku.
Vzpomínám si na dobu před více jak dvaceti lety, kdy jsem si pořizoval svého prvního aljašského malamuta za cenu, která se blížila mému tříměsíčnímu čistému příjmu. Jedna z chovatelek, které si do dnešní doby vážím, mi tehdy řekla, že pořizovací cena štěněte je ta nejmenší investice, kterou můžeme do psa dát. Nevěřícně jsme na ni tehdy koukal. Vždyť 5 000 Kč za psa bylo pro mě něco takřka nepředstavitelného. Na její větu jsem však nikdy nezapomněl a přesvědčil jsem se o tom, že měla pravdu. V osmdesátých letech svým psům vyvařovali nejen průkopníci saňového sportu. O kvalitních granulích, které pro nás byly cenově téměř nedostupné, se nám mohlo jen zdát.
Nyní je situace na trhu jiná a nabídka krmiv nejrůznějších značek je více než bohatá. Jenže jak se v ní má běžný smrtelník vyznat? Velice těžko, protože komerce a reklama často vítězí nad zdravým rozumem. Doporučil bych novým majitelům štěněte a zejména těm, kteří doposud psa nevlastnili, aby si udělali svoji vlastní rozvahu. Při výběru vhodného krmiva je třeba zvážit několik základních ukazatelů.
Důležité je odpovědět si, kolik jsme ochotní měsíčně do výživy psa investovat. Pokud si odpovíte, že budete krmit krmivem za 200 Kč ze supermarketu, je lepší si psa vůbec nepořizovat. Předejdete tak zbytečnému zklamání a vysokým výdajům za veterinární péči. Pokud uvažujete o celé smečce psů, platí to dvojnásobně.
Předpokládaná cena za krmivo pro psa vás automaticky nasměruje do kategorie prémiových, superprémiových či ultraprémiových krmiv. Vypustíme-li z užšího výběru ta krmiva, která mají bombastickou reklamu a ta, která nabízejí velké nadnárodní řetězce, výběr se vám velice zúží. Na pytli krmiva ze zadní strany si najděte předepsané nutriční údaje a zejména pak složení. Dalším údajem, který na pytli najdeme, je údaj o dávkování a tady je kámen úrazu. Řada nových majitelů štěňat se zuby nehty drží doporučeného dávkování. Setkal jsem se v praxi i s tím, že si majitelé štěněte si popletli dekagramy a gramy. Tvrdili, že dávají trojnásobek krmné dávky a že to pejskovi nestačí. Když jsem štěně uviděl, bylo skutečně podvyživené. Vysvětlil jsem jim, kde se mýlili. Opačným extrémem je, že štěně nedostává svoji krmnou dávku rozdělenou na čtyři díly, ale dostává celodenní krmnou dávku čtyřikrát za den. Majitelé se pak diví, že pejsek nechce žrát a má průjem, i když oni přece krmí podle návodu.
Růst štěněte bývá z počátku překotný. Zatímco dospělé psy s normální aktivitou krmíme zhruba 100 g krmiva na 10 kg váhy psa, u štěňat to bývá 200 až 400 g na 10 kg váhy štěněte. Dá se říci, že štěně do své obvyklé krmné dávky v dospělosti dorůstá. To, na co musíme dát velký pozor, je jakýkoliv průjem, který by štěňátko odvodnil. Zjistíme-li, že trus štěněte ztrácí tvar a je kupovitý, je velmi pravděpodobné, že je štěně překrmováno. Obvykle stačí snížení krmné dávky a trus se upraví. Pro optimální výživu štěněte a jeho dobrou funkci střev bych doporučil krmit granulemi s vyšším obsahem vlákniny.
Metabolismus každého psa je velice individuální a tak i dva psi stejného plemene, věku a váhy mohou mít odlišnou denní spotřebu krmiva. Jedině vy jako majitelé jste ti, kdo můžou přesně stanovit a korigovat krmnou dávku vašeho štěněte tak, aby nebylo podvyživené, ale ani překrmované. Na krmnou dávku má také vliv míra aktivity, které je štěně vystaveno. Temperamentní a hyperaktivní jedinec spálí mnohem více kalorií než pejsek, který se celý den válí doma na gauči nebo jen občas vyjde na krátkou procházku. V neposlední řadě mají na celkovou krmnou dávku vliv i klimatické podmínky a míra stresu, kterému je štěně vystaveno.
Jedním z indikátorů zdraví je sledovat to, co z pejska při venčení padá. Je-li stolice pevná a tvarovaná, je vše v pořádku. Produkování většího množství řidšího trusu nám nasvědčuje, že je pejsek zřejmě překrmován. Mnohdy stačí snížit krmnou dávku a situace se stabilizuje.
Zvažte si svého pejska a při stanovení krmné dávky vycházejte z údajů o dávkování na obalu, ale berte tento údaj opravdu jako orientační. Průběžně pejska kontrolujte, jestli je jeho růst rovnoměrný nebo překotný, jestli přibírá málo nebo moc a vždy sledujte, co z něho padá. Svým citem pak musíte krmnou dávku přizpůsobit potřebám vašeho štěněte.


TOP DRY FOODS 2010 - krmivo pro psy - test a hodnocení

Prestižním seznam TOP DRY FOODS 2010 podle nezávislého amerického kynologického časopisu Whole Dog Journal. Jedná se o ocenění, které je udělováno jen těm opravdu nejlepším značkám krmiv v Americe. Pro rok 2010 získalo toto ocenění 37 značek. V České republice je dostupných pouze 7 krmiv zařazených do TOP DRY FOODS 2010.
Laická veřejnost může být překvapená, že mezi americkou elitou zařazenou do TOP DRY FOODS nenajde žádnou ze značek prezentujících se bombastickou reklamou. Důvod je zřejmý. Pokud tyto firmy sledují pod pláštěm péče o vašeho miláčka maximální zisk, do pytle se kvalitní suroviny již nevejdou.

Seznam TOP DRY FOODS 2010
Addiction Foods
addictionfoods.com
Made by: Taplow Ventures, Vancouver, British Columbia (salmon); Pied Piper Pet & Wildlife, Inc., Hamlin, TX (venison); and Texas Farm Products, Nacogdoches, TX (pork).
Misc info: Salmon and venison foods are grain-free. Venison is free-range; salmon is wild-caught.
Artemis Pet Foods
artemiscompany.com
Made by: Diamond Pet Products, Lathrop, CA.
Misc info: Fresh Mix products display what we call "kitchen sink" formulation; example above also contains chicken fat, duck, salmon, egg product, salmon oil, and salmon meal. Osopure has fewer protein sources (chicken, fish meal, egg).
Back To Basics
backtobasicspetfood.com
Made by: CJ Foods, in Pawnee City, NE.
Misc info: Company was sold to Dad's Pet Care in 2009. Manufacturing scheduled to move to Dad's own plant in PA. Company says all ingredients will continue to be USA-sourced and manufactured.
Bench & Field Pet Foods
benchandfield.com
Made by: WellPet in Mishawaka, IN.
Misc info: Company offers direct shipping to your home.
Blue Buffalo Company
bluebuff.com
Made by: Chenango Valley Pet Foods, Sherburne, NY; CJ Foods, Bern, KS; Dad's Pet Care, Meadville, PA; Triple T Foods, Frontenac, KS.
Misc info: Company plans to launch a "limited ingredient" line in February.
Blue Seal Feeds
bynaturepetfoods.com
Made by: Blue Seal's plant in Arcade, NY; organic food is made by Chenango Valley Pet Foods in Sherburne, NY.
Misc info: Bright Life" variety has been discontinued.
Breeder's Choice Pet Foods
breeders-choice.com
Made by: Breeder's Choice's plant in Irwindale, CA.
Misc info: ActiveCare line contains "natural chicken cartilage with the highest levels of unprocessed chondroitin and glucosamine." AvoDerm line developed for dogs with skin and coat issues; AvoDerm Baked meant for dogs with "sensitive stomachs.
Burns Pet Health
burnspethealth.com
Made by: By CJ Foods, in Bern, KS
Misc info: Company offers direct sales and shipping of fresh product to your home.
Canidae Corp.
canidae.com
Made by: Diamond Pet Foods in Lathrop, CA; Meta, MO; and Gaston, SC
Misc info: All Life Stages," "Platinum," and "Grain-Free ALS" have multiple animal protein sources; other four varieties have just one or two animal protein sources.
Canine Caviar Pet Foods
caninecaviar.com
Made by: Ohio Pet Foods, Lisbon, OH.
Misc info: Company says it uses only dehydrated meats - not rendered meat meals - in its 5 Holistic Beneficial varieties. Grain-free variety does use venison meal, said to be from free-range venison.
Castor & Pollux Pet Works
castorpolluxpet.com
Made by: CJ Foods in Bern, KS (Organix); and Crosswinds Petfoods, Inc., Sabetha, KS (Ultramix).
Misc info: Organix's organic certification is by Certified Organic by Organic Crop Improvement Association (OCIA International, Inc.), Lincoln, NE. Foods have been reformulated since we last reviewed them, with only minor changes. Company offers direct shipping to your home.
champion petfoods
championpetfoods.com
Made by: Champion's own plant in Alberta, Canada.
Misc info: Company says all ingredients are fresh (never frozen) and locally sourced. All foods are formulated with higher-protein, lower-carb content than most companies' offerings.
Della Natura Commodities
dellanaturapet.com
Made by: Erro S.A. in Dolores, Uruguay.
Misc info: Imported from Uruguay. Company says all beef is "beyond organic," free-range. Vegetarian variety uses soymeal for protein source. Note that we are not fans of vegetarian diets for dogs.
Diamond Pet Products
chickensoupforthepetloverssoul.com
Made by: Diamond's own manufacturing facilities in Lathrop, CA; Meta, MO; and Gaston, SC.
Misc info: Taste of the Wild formulas are grain-free.
Dick Van Patten's Natural Balance
naturalbalance.net
Made by: CJ Foods, Bern, KS.
Misc info: Company tests for contaminants and makes the test results available on its website.
DOGSWEL, LLC
dogswell.com
Made by: Tuffy's Pet Foods in Perham, MN.
Misc info: Company is a retail catalog company, so it will direct-ship to your home.
Evanger's Dog & Cat Food company
evangersdogfood.com
Made by: Ohio Pet Foods, Lisbon, OH (whitefish and chicken varieties) and Fromm Family Foods, Mequon, WI (pheasant variety).
Misc info: Evanger's owns its cannery, but has its dry foods made by co-packers, with ingredients it sources.
Firstmate Pet Foods
firstmate.com
Made by: FirstMate's own plant in Chilliwack, BC, Canada.
Misc info: Skoki formulas cost less than FirstMate, which is the company's "premium" line.
Fromm Family Foods
frommfamily.com
Made by: Fromm's own plant in Mequon, WI.
Misc info: Four-Star foods contain the most ingredients and variety; Gold line is formulated with multiple animal protein sources; Classics line formulated with chicken as major protein source.
Laughing dog, Inc.
laughingdoginc.com
Made by: Taplow Feeds, Chilliwack, BC, Canada.
Misc info: Company says these make Laughing Dog superior: a vacuum infusion process that infuses (rather than just coats) the kibble with enzymes and probiotics, and its use of coconut oil in the formula.
Life4K9 Pet Food Corp.
life4k9.com
Made by: Bio Biscuit in Saint-Hyacinthe, Quebec, Canada, and Hampshire Pet Products, Joplin, MO.
Misc info: These are baked foods; company feels strongly that baked foods are superior to extruded foods.
Lincoln Biotech
lincolnbiotech.com
Made by: Chenango Valley Pet Foods, in Sherburne, NY.
Misc info: Company feels that dogs don't get enough zinc, causing skin and coat problems, so Zinpro is formulated with a bioavailable zinc.
Merrick Pet Care
merrickpetcare.com
Made by: Merrick Pet Care, Hereford, TX.
Misc info: Available via direct shipping with no shipping charges in the U.S.
Mulligan Stew Pet Food
mulliganstewpetfood.com
Made by: Mountain Country Foods, Okeene, OK.
Misc info: All dry foods are baked, not extruded. Company says all ingredients are sourced in from U.S. farms and ranches.
Natura Pet Products
naturapet.com
Made by: Natura's own plants in Fremont, NE and San Leandro, CA.
Misc info: California Natural foods contain a single animal protein source; Evo foods are grain-free, high in protein and fat; Innova foods contain several sources of animal protein; Karma is Natura's only baked food, and its only organic food.
Nature's Variety
naturesvariety.com
Made by: Pied Piper Mills in Hamlin, TX.
Misc info: Company strongly promotes diet rotation among varieties and types, offering complementary frozen raw and canned foods.
Omnipro Pet Foods
omnipropet.net
Made by: Diamond Pet Products in Lathrop, CA; Meta, MO; and Gaston, SC.
Misc info: The highlighted variety (in our opinion, OmniPro's sole premium food), may be a toe in the water of this market.
Perfect Health Diet Products
phdproducts.com
Made by: Chenango Valley Pet Foods in Sherburne, NY.
Misc info: Company suggests using its products to supplement a fresh food diet.
Pet Chef Express
petchefexpress.ca
Made by: Nutreco Canada, Inc., Guelph, Ontario, Canada.
Misc info: Company provides home delivery in parts of Canada.
Pet Valu
performatrinultra.com
Made by: Elmira Pet Products, Ontario, Canada.
Misc info: Performatrin Ultra is sold exclusively in PetValu stores in Canada and the northeastern U.S.
Petcurean Pet Nutrition
petcurean.com
Made by: Elmira Pet Products in Elmira, Ontario, Canada.
Misc info: Go! Natural grain-free variety was recently reformulated with lower protein and fat; Now! varieties contain no rendered meats.
Precise Pet Products
precisepet.com
Made by: Texas Farm Products' own plant in Nacogdoches, TX.
Misc info: Precise is owned by Texas Farm Products. The company says it expects to update its formulas this year.
Smartpak Canine
smartpakcanine.com
Made by: Chenango Valley Pet Foods in Sherburne, NY.
Misc info: Direct shipping is available. Food is available sealed in custom-measured single-serving packages for maximum freshness.
Solid Gold Health Products For Pets, inc.
solidgoldhealth.com
Made by: Diamond Pet Products in Lathrop, CA and Meta, MO.
Misc info: Varieties include adult, puppy, and small-bites. Barking at the Moon contains fish and beef and is grain-free.
Tuffy's pet foods, Inc.
nutrisourcedogfood.com
Made by: Tuffy's own plant in Perham, MN.
Misc info: Natural Plant Organics certified by Oregon Tilth. PureVita varieties each contain a single source of animal protein.
VeRUS Pet Foods
veruspetfoods.com
Made by: Ohio Pet Foods, Lisbon, OH.
Misc info: Company says all lamb used in foods is free-range, grass-fed, New Zealand lamb.
Wellpet
wellpet.com
Made by: Wellpet's plant in Mishawaka, IN; Hagen Pet Foods in Waverly, NY; CJ Foods in Bern, KS; American Nutrition, Inc., in Ogden, UT; and Diamond Pet Foods in Gaston, SC and Lathrop, CA.
Misc info: Formerly known as Old Mother Hubbard and Wellness Pet Care, WellPet now owns and operates a former rival (Eagle Pack).


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ola Ola | E-mail | Web | 14. května 2015 v 12:52 | Reagovat

Kvalitní krmivo se dá sehnat na internetu podobně jako elektronické obojky https://www.elektro-obojky.cz/obojky/ Moc se mi líbí, jsou fajn.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama