ANATOLSKÝ PASTEVECKÝ PES

ANATOLIAN SHEPHERD DOG

KANGAL, Coban Köpegi

Jsme rodina, která miluje plemeno anatolský pastevecký pes, nejen pro jejich krásný vzhled, ale hlavně díky jeho skvělým vlastnostem. Jeho loajalita, moudrost, láska, jeho věrnost svým pánům, jeho schopnost analyzovat všechny situace, stejně jako přizpůsobit se jakémukoli klimatickému prostředí z něj dělá výjimečného psa. V Turecku je kangal součástí tureckého národního bohatství a je označován jako turecký "poklad". Více v sekci O plemeni

NABÍZÍME KE KRYTÍ NAŠEHO PSA ARTIKA Z DUBSKÉ HAJNICE!!!!!!!!!!!!!!

Kangal jako společník

18. května 2012 v 12:35 | přeloženo z webu www.kangalkopegi.org |  O plemeni

Máte-li kangala


Photo by M Mellor


Charakter a chování
Tito psi nejsou podlézavá stvoření, neustále se učí a ikdyž se vám lepí na paty. Oni jsou zvídaví a rádi věděli, kde jste a co děláte. Jsou rozhodný, samostatný a může se jevit jako rezervovaný, nicméně oni mají vazbu přirozeně k těm, kteří o ně pečují.
Jeho nevhodnost pro výcvik poslušnosti, neznamená, že jsou hloupí, naopak, pokud budete mluvit s nimi jako společníci tak vás brzy pochopí.
Kangal litter at two daysReady to goVýběr štěněte
Správně velké štěně bude vážit téměř 2 lb (900 g) při narození a v době, kdy je připraven jít do svého nového domova v sedmi týdnech je pravděpodobné, že dosáhne 22 lb (10 kg). Jeho barva srsti, překvapivě tmavě šedá při narození, se začne vyjasňovat, v dospělosti bude béžová silná a hustá s výraznou sametovou texturou. V této fázi ani nejzkušenější chovatel nerozpozná kdo je budoucí Vítěz výstav, ale existuje několik bodů, to je užitečné mít na paměti při výběru.
Dobrý chovatel vám umožní vidět původ štěňat, není-li otec ze stejné chovatelské stanice, pak chtějte vidět fotografie a zjištěte co nejvíce. Čím více budete vědět o rodičích, tím lépe můžete předvídat pravděpodobný charakter a typ jejich potomstva. Podívejte se na štěňata, jak si hrají spolu, zda jsou dominantní nebo plaché, klidní, nebo temperamentní jednotlivci, a dávejte pozor na jakýkoliv náznak agrese. Pokud je to váš první Kangal, zvolte klidné štěně, a možná spíše fenku než psa. U štěňat je těžké předvídat, jak se bude formovat do dospělosti.
Barva srsti a textury jsou důležité. Zatímco bílá na tlapách a hrudi je přijatelný, neměl být mít žádné skvrny bílé barvy na obličeji. Některá štěnata se rodí s lehkými bílý 'čmouhy' na nose, ale to zmizí během prvních dvou až tří měsíců. Černá maska a uši jsou typické plemenné znaky. Je zde tendence, že maska slábne do šesti měsíců věku, ale opět zintenzívní u dospělého psa.

Pack leader ignoring attention seekers
Školení a životní prostředí
Někteří majitelé mají problémy s přílišnou dominancí dospívajících Kangal. Nepodaří-li se překonat toto chování může mít za následek agresivního dospělého psa. Je důležité zachovat klid a sledovat vaše štěně od prvního dne.
Jedná se o velké, aktivní psi, kteří potřebují dostatek životního prostoru. Nejsou vhodné pro život do města a brzy se stane frustrovaný, hlučné, zmatený a dokonce destruktivní, pokud je stále uzavřen. Velká zahrada nebo dvorek je ideální, se spoustou procházek na vodítku.


Puppies at six weeksKrmení a cvičení
Ať už se rozhodnete pro domácí čerstvé / syrové stravy nebo jedním kvalitnějším kompletním vyrobeným krmiv odst. vyhnout lacinému z nich), umírněnost je klíčem. Rostoucí štěňata potřebují dostatek bílkovin, ale ne pro dospělé Kangal čt. potřebujete, nebo těžit z vysoce bílkovinných krmiv. Pomalý, stabilní růst je mnohem bezpečnější pro dobré kosti a společný rozvoj než aby štěňata získala hodně na váze z příliš mnoho sacharidů. To může vést k tlaku na klouby a deformace v růstových štěrbin. Kosti a klouby jsou citlivé na růst psa a by měla být pečlivě kontrolována v prvních dvou letech především (ne skok přes překážku nebo cvalu nahoru a dolů po schodech!). Pravidelné krátké procházky na vodítku jsou v pořádku, procházet na delší vzdálenosti po prvním roce, s příležitostným dováděním v bezpečném prostoru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sweetwater sweetwater | Web | 22. června 2015 v 11:29 | Reagovat

pujcka 3000 ihned :-x

2 CHI CHI | Web | 27. září 2016 v 15:45 | Reagovat

nabídka spolupráce půjčky :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama