ANATOLSKÝ PASTEVECKÝ PES

ANATOLIAN SHEPHERD DOG

KANGAL, Coban Köpegi

Jsme rodina, která miluje plemeno anatolský pastevecký pes, nejen pro jejich krásný vzhled, ale hlavně díky jeho skvělým vlastnostem. Jeho loajalita, moudrost, láska, jeho věrnost svým pánům, jeho schopnost analyzovat všechny situace, stejně jako přizpůsobit se jakémukoli klimatickému prostředí z něj dělá výjimečného psa. V Turecku je kangal součástí tureckého národního bohatství a je označován jako turecký "poklad". Více v sekci O plemeni

NABÍZÍME KE KRYTÍ NAŠEHO PSA ARTIKA Z DUBSKÉ HAJNICE!!!!!!!!!!!!!!

Příběh odvážného Gokaye (kangal dog)

16. května 2012 v 11:53 | přeloženo ze španělštiny |  Kangalové v Turecku

Tento příběh se stal v severovýchodním Turecku, když .............. přítel Suleyman Serkan Karaahmetoglu myslel, že to byl dobrý nápad jít do tábora se svým psem Gokay Kangal.

Říká se, že jediným způsobem dopravy pro cestu do této oblasti byl osel a dostat se do kempu. Serkan přivázal osla za údolí a začal sbírat dříví na roztápění v noci, bohužel a nechtěně opustil osla přivázaného za údolím a do kempu stavět přístřeší a táborák.
Serkan do noci usnul ve svém stanu ............. O půlnoci přišla smečka vlků v okolí, Gokay cítil přítomnost vlků a rychle šel k místu, kde byl osel napaden (za údolím a pryč z oblasti přístřeší). Gokay bojoval až do rána (je známo, že vlci útoky provádí ve skupinách nebo v celku).


Druhý den ráno, když se probudil Serkan třeba připomenout, že on bezděčně zapomněl na osla. vydal se zpět do údolí, přišel a všimnul si, že tam nebyl osel a Gokay. zahájil pátrání po obou na úpatí. Po pár hodinách, našel oslíka a Gokay ve špatném stavu a viděl následky útoku, logicky byl velmi nervózní a šokován a měl strach, že přijde další útok vlků. Když se ohlédne kolem sebe a vidět jeviště boje, uvědomil si, že Gokay z jakéhokoliv důvodu odešel na milost a nemilost vlků a urputně bojoval a udržel se při životě až do svítání, podobně, osel vážně zraněný zůstal naživu.


Gokay se uzdravil ale osel bohužel zemřel o tři týdny později, protože při jiném útoku vlků a bez pomoci Gokay.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Guarnieri Guarnieri | Web | 7. září 2016 v 19:49 | Reagovat

levné půjčky na účet O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama